3 exotické destinace, které v katalogu cestovek nenajdete

1.      Perth, Austrálie

Tajemství západní Austrálie tkví ve vínu, vlnách, a kouzlu divokého západu. Od března roku 2018 je možný přímý let z Londýna do Perthu, jedná se o let spojující nejvzdálenější hlavní města na světě. Perth nabízí pláže světové třídy a jedinečné kulinářské zážitky.  Okolí Perthu je biologicky rozmanitá oblast, která obsahuje pláže s bílým pískem, tyrkysové zátoky, starobylé vápencové jeskyně, zemědělskou půdu a vinohrady, které vyrábějí čtvrtinu prémiových vín. Po dlouhém dni pěší procházky po vinicích, chytání vln na světoznámém Surfers Point nebo prozkoumávání sluncem vybledlého pobřežního města Margaret River, si užijte luxusní relaxaci v některém z mnoha středisek.
 hlava pandy

2.      Chengdu, Čína

Cestování do Číny se stává stále oblíbenější, návštěvníci, kteří mají zájem o překonání trasy Šanghaj-Peking, se ocitnou v Chengdu, uměleckém, otevřeném, liberálním hlavním městě Sichuan ve střední Číně. Od roku 2016 se tam dá dostat i přímým letem z Prahy. Velká studentská a emigrantská populace pomohla z Chengdu vytvořit módní, kulturní a technologickou křižovatku. Chengu je proslulé svými starými čajovnami a barevnými trhy. Můžete tam ochutnat gastronomické speciality jako je hotpot, pikantní mapo tofu, kungpao kuře, a pro odvážlivce králičí hlavu a kuřecí pařáty. Chengdu přezdívané "Země nebes", je také země pandy, kterou lze nejlépe vidět severně od města na Výzkumné základně pandy velké, kde sídlí asi 200 velkých a červených pand.
 dovolená portoriko

3.      Portoriko

Jak je možné vzpamatovat se z obří krize? Na vlastní oči to můžete vidět v Portoriku, které se zotavilo z devastace způsobené dvojím úderem, když se na ostrov přiřítily hurikány Irma a Maria v roce 2017. Hotely mají téměř všechny znovu otevřené. Tato tragédie přinutila ostrov k větší soběstačnosti a vyústil v oživení udržitelného zemědělství, také díky hrdinskému úsilí šéfkuchaře José Andrés, který pomohl nakrmit místní obyvatele po hurikánech. (Byl nominován za Nobelovu cenu za mír). To znamená, že Portoriko je nyní ještě víc kulinářskou destinací, než bylo doposud. Ale do Portorika jezdíte i za plážemi, bioluminiscenčními zátokami a kouzly starého města San Juan.

4.5
02

Related posts