Nejzajímavější vyhlídky na překrásné přírodní scenérie v Česku


Šumavská ledovcová jezera


Šumava. „Nejúchvatnější pohoří světa“, řekl by Karel Klostermann, který jí zasvětil celý svůj život. Možná, že i vy se sem někdy vypravíte, pokud jste to již neučinili. Vydat byste se měli především do oblasti Železné Rudy a navštívit dvě ze tří nejznámějších vodních ploch, a sice Čertovo a Černé jezero. Jestliže k nim přičteme i jezero Plešné, Laka a Prášilské, máme tu pětici ledovcových jezer obklopených hustým smrkovým porostem.
lavička na molu


Krkonošská tundra


Krkonoše si většina z vás představí jako zasněžené pláně plné lyžařů, moderní skiareály vybavené lanovkami, a nad tím vším mumrajem bdí Krakonoš opřený o dřevěnou hůl. Lidé, kteří se věnují zoologii a botanice, však na tento svérázný biotop hledí z jiného úhlu. Směřují sem především na jaře a v létě, kdy je tamní severská tundra přístupná. Jde totiž o specifickou lokalitu připomínající oblasti dalekého severu, které naleznete ve Švédsku a v Norsku. Připomíná ji především náhorní plošina nad Labským dolem mezi Harrachovem a Špindlerovým Mlýnem. Za pozornost určitě stojí Úpské rašeliniště v nadmořské výšce 1350 metrů s výskytem mnoha druhů chráněných živočichů a rostlin.
slunečno na horách


Pravčická brána


Ta je sice přístupná pouze ve spodní části nebo z několika vyhlídkových bodů v okolí, ale i tak se můžete kochat výjimečným útvarem v pískovcových skalách.  Nejkratší výstup vede z příhraniční obce Hřensko, a jestliže plánujete výlet na celý den s trochou romantiky, zvolte plavbu z Děčína parníkem po Labi.
domy Prahy


Prokopské údolí


Naše hlavní město skýtá řadu zajímavých vyhlídek, doporučit bychom vám mohli Šárecké údolí nebo Prokopské údolí. Přírodní rezervace mezi Smíchovem a Novými Butovicemi je vítaným zpestřením a především vyvážením typického městského ruchu tramvají a autostrád. Máte odtud doslova jako na dlani Kavčí hory, telekomunikační vysílač na Žižkově a městskou čtvrť Pankrác. Kromě poklidných procházek krajinou si tu můžete i zasportovat na in-line bruslích, nebo se projet na kole.

Related posts